İç Mimari Tasarım, Proje ve Uygulama

İç mimari tasarım ve uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanışlı, pratik ve estetik mekânlar tasarlıyor ve uyguluyoruz. Yeni mekânlar tasarlamak ve var olan mekânlara yaratıcı çözüm, tasarım ve işlevsellik kazandıran mimarlık firmasıyız. Sürdürülebilir, konforlu ve merak uyandıran, kişiye ve mekâna göre tasarlanmış kullanışlı ve estetik iç mekânlar tasarlıyoruz. Sunduğumuz hizmetler, her zaman müşterinin ve hedef kitlesinin taleplerini karşılamak için uyarlanmıştır. İç mimari projelerimizde sadece tasarım odaklı değil, işlevsellik ve merak uyandıran, etkileşim alanları da tasarlamayı seviyoruz.

İç Mimari Tasarım ve Proje

İç mekânın güzelliği, tasarımın uygunluğu ve bütünlüğüne dayanır. Müşterinin ihtiyaçları tasarımcısının bakış açısıyla karşılandığında bütün olur. Bunun gerçekleştirilmesi için hem müşteri hem de iç mimar arasında düzenli fikir alışverişi gereklidir. İç mimar, proje hakkında fikirler üretip, moodboard oluşturup müşteriye sunum hazırlar. Avan çizimler sağlandıktan sonra müşteri tarafından geri dönüşler alır. Tasarım aşamasında müşterinin ihtiyaçları ve hedefleri belirlenir. Mekân, mobilya ve ekipman gereksinimlerini kullanacak mekânın belirli işlevleri ile ilgili sorular değerlendirilir. Şematik tasarım aşamasında, mekân planlanması ve mobilya düzenleri geliştirilmiştir. Dolaşım düzenleri ve minimum açıklıklar dikkate alınır ve kat planına uygulanır. Müşteriden alınan geri dönüşler ile birlikte mekânın konsept tasarımı tamamlanır ve 3D görselleştirme yolları ile render alınır. Böylelikle müşteri projesinin bittiğinde nasıl bir atmosferde olacağını hissedip, daha iyi bir analiz yapacaktır.

Konsept Tasarım

Bir mekânın kendine öz nitelikleri ile ele alınarak tasarlanması, istek ve ihtiyaçlara yönelik oluşturulan kullanıcı dostu yerleşim planı ile özgün bir çalışma yapılması konsept tasarım sürecinin ana hatlarını oluşturur.

Konsept tasarım; bakış, duruş, anlayış, düşünce, inovasyon gibi birçok kelimeyi bünyesinde barındırır. İç mekânda belirli bir konsepte uygun şekilde tasarım yapılacağı gibi, birçok farklı tema ve duruş harmanlanarak da kollektif konsept tasarım oluşturulabilir.

3D Görselleştirme

Tüm aşamaları ile tasarımı tamamlanan bir mekânın, uygulama sonrasında ortaya çıkacak işin görülmesi açısından, 3Ds Max, CD4 ve SketchUp programlarında konsepti oluşturulan proje için V-Ray, Lumion, Twinmotion gibi render programları ile görselleştirme yapılır. Görselleştirme ve prodüksiyon çalışmaları işin uygulama öncesinde görülmesine imkan sağlar. Olası revizeler de uygulama başlamadan bu aşamada yapılır. Böylelikle iş sürecinde oluşabilecek maddi kayıpların ve zaman kaybının da büyük ölçüde önlenmesi sağlanır. 

İç Mimari Uygulama

İç mimari uygulama aşaması en az tasarım konsepti oluşturulması kadar önemlidir. Uygulama, konsept tasarımı tamamlanan bir projenin tüm şantiye sürecinin organize edilmesi ve sürecin yönetilmesini kapsar. Şantiyede uygulama süreci boyunca keşif ve icmal listelerinin oluşturulması, tasarıma ve iş planına sadık kalınarak uygulamanın sorunsuz ve akıcı bir şekilde tamamlanması hedeflenir.