Mimari ve İç Mimari Danışmanlık

Mimari ve iç mimari danışmanlık; iç veya dış mekânlarda yapılacak olan, istek ve ihtiyaçlara yönelik, sahip olduğumuz tecrübe ve bilgi ışığı ile almış olduğumuz eğitimlerin harmanlanması ve projeye aktarılması, vermiş olduğumuz fikir ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

Danışmanlık hizmetlerimiz diğer bir tanımla projedeki tüm katılımcı ve unsurlar arasındaki bağlantı, eşzamanlılık ve koordineli çalışmanın sağlanmasıdır. İşin öngörülen bütçe dahilinde, tam zamanında ve teknik kaliteden ödün vermeden tamamlanması için tüm sürecin titizlikle yönetilmesini sağlar. Mahal Mimarlık, donanım ve deneyimlerini kullanarak sorunlara pratik, yaratıcı, akılcı, teknik ve ekonomik çözümler üretir. Sürecin tüm aşamalarında ve işverenin onayı doğrultusunda sistematik bir şekilde şantiye kurulumundan satın almaya, mimarlık ve mühendislik çözümleri ışığında inşaat sona erene dek gerekli tüm aşamaları yöneterek danışmanlık görevini yerine getirir. Danışmanlık faaliyetlerimizi uzman danışman kadromuz ile sürdürmekteyiz. Danışman kadromuz; çeşitli sektörlerde deneyim uzmanlarımızdan oluşmaktadır. Projenizin yönetimine destek olmak amacıyla zayıf olduğunuz alanları güçlendirmek için Mahal Mimarlık olarak yanınızdayız.


Bizimle online platformlardan ya da yüz yüze iletişime geçebilirsiniz.

Mimarlık ve iç mimarlık ile ilgili her soruya cevap veriyoruz.

Fotoğraf ve video yollayarak ya da görüntülü arayarak fikir alabilirsiniz.


Mimari ve İç Mimari Danışmanlık Hizmetlerinin Faydaları

Mahal Mimarlık hizmeti sayesinde işletmenizin, şirketinizin toplam performansını arttırabileceksiniz. Kurumsal hedeflerinize çok daha kolay ve sağlıklı yollardan ulaşabilme ayrıcalığı yakalayacaksınız. Ekiplerimiz bütün detayları kontrol ederek yapılarınızı, alanlarınızı en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizin yollarını gösterir.

Mimari ve/veya İç Mimari danışmanlık hizmeti almanız, kurumsal mimariler, dekorasyonlar ve benzeri konularda doğru kararlar vermenizi, artan operasyonel etkinliklerinizi doğru biçimde yönlendirebilmenizi sağlar. Hizmetlerinizin hem kalitesinde hem de verimliliğinde artış meydana getirir. Müşteri potansiyelinizi arttırırken aynı zamanda müşteri memnuniyetini de yükseltir. Bunların yanı sıra kaynaklarınızı çok daha etkin kullanmanızı, operasyonel giderlerinizin düşmesini, bütçenizi dengede tutarak kısa ve uzun vadede kâra geçmenizi sağlar. Kurum içi başarının kaynağı olan iş birliği, iletişim, organizasyon gibi prosedürlerin iyileşmesini, görünür olmasını ve bağlantıların güçlenmesini sağlar.


Sıkça Sorulan Sorular

Danışmanlık hizmeti 1 ay süresince dış ya da iç mekanınız ile ilgili renk, malzeme, mobilya gibi konularda mimarınıza danışmanızı sağlar.

Danışmanlık sistemini hafta içi her gün 09.00-19.00, Cumartesi 09.00-15.00 saatleri arasında kullanabilirsiniz.

Danışmanlık hizmeti sadece fikir almaya yönelik bir sistemdir. Herhangi bir çizim ya da üç boyutlu çalışmayı kapsamaz. Bu hizmetler ek olarak ücretlendirilir.

Danışmanlık hizmeti süresince mimarınızla Zoom, FaceTime, Facebook Messenger, WhatsApp, Skype, Google Meet, Google Duo gibi platformlar aracılığı ile yazılı görüşebilir, sesli ve görüntülü arama yapabilir ya da ofisimizi ziyaret ederek yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık sistemine yazılı, sesli ve görüntülü konuşmalar ya da ofisimizdeki yüz yüze görüşmeler dahildir. Dış ve/veya iç mekana yapılacak keşif gezisi ek olarak ücretlendirilir.