Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi

Bir yapının, iç veya dış mekânlarının tasarlanması ve inşa edilmesi sırasında mimarlar; inşaat mühendisleri, elektrik mühendisleri, makine mühendisleri gibi pek çok farklı disiplinde uzmanlaşmış kişiler ile çalışmak durumundadır. Mekan bileşenlerini oluşturan mimari, mühendislik, güvenlik, peyzaj ile çevre ve ekoloji gibi farklı disiplinler birbirini etkiler ve biçimlendirir. Mimari tasarım ile başlayan süreç, projenin diğer mühendislik dalları tarafından da kendi doğrultusunda geliştirilmesi ile devam eder. Tüm projenin ortaya çıkmasının ardından uygulama aşamasına geçilir. Projelerin uygulanması aşamasında farklı disiplinler arası koordinasyon çok önemlidir. Yapılacak işlerin belirli bir planda ve sırası ile gerçekleştirilmesi gerekir. Bu noktada da proje yönetim sistemi ön plana çıkmaktadır.

Mahal Mimarlık'ın kurucu ortağı olan Y.  Mimar Mehmet Ali Orhan tarafından 2021 yılında kurulan Orhans Yapı Denetim Limited Şirketi'ndeki bağlantıları ve ekipleri de kullanarak farklı disiplinler arası iletişimin en sağlıklı şekilde kurulup yönetilmesiyle birlikte verdiğimiz hizmetlerin en hızlı ve hatasız şekilde ortaya çıkması kaçınılmaz olmuştur. 

Mimari tasarım, uygulama ve yapı denetim konularındaki deneyimimiz ile tüm projelerinize disiplinler arası gerekli koordinasyonu sağlıyor ve uygulamanın en kısa sürede, problemsiz ve en kaliteli şekilde tamamlanıp müşterilerimize teslim edilmesini amaçlıyoruz.

Şantiye başlangıcından, anahtar teslimine kadar olan bu süreçte:

1. Tüm malzeme ve ürün teslimleri, montaj ve işçilikler, gerekli test ve devreye alma işlemleri ile devir teslim süreci üzerinden şantiye yönetimi kusursuz bir şekilde yürütülür ve tamamlanır.

2. İş güvenliği konusunda gerekli tüm önlemler eksiksiz olarak alınır.

3. Tecrübe ve deneyimlerimiz doğrultusunda, gerekli öngörü ve planlamalar yapılarak süreçteki olası riskler minimize edilir.

4. İş programına uyum ve zamanlamadaki hassasiyet başlıca önceliklerimizdendir.